מ.ש הנדה חיטוי מים


טל: 053-4484840

חיטוי צנרת לטופס 4


נכנסים לבית חדש? אל תשכחו לעשות חיטוי צנרת לטופס 4!

מי שנכנס למבנה חדש מודע לחשיבותו הרבה של קבלת טופס 4, אבל אחד הדברים החשובים ביותר כדי להשיג את הטופס הנכסף הוא לבצע חיטוי צנרת לטופס 4 על ידי חברה מנוסה.

 

מהו טופס 4?

המושג טופס 4 מתאר את השלב הסופי של אכלוס מבנה חדש. לאחר סיום הבניה כולל כל התהליכים, צריך לקבל אישור סופי מן המועצה המקומית לאכלס את הבנין בדיירים. לשם כך נערך ביקורת של הועדה לתכנון ובניה אשר בודקת אם הבנין עומד בכל התקנים הנכונים ויכול לקבל רשיון למגורים. אחד הדברים שנבדקים על ידי ועדה זו לפני מתן האישור יהיה חיטוי צנרת לטופס 4 כדי לוודא שהמים נקיים וראויים לשתיה.

 

חיטוי צנרת לטופס 4

הועדה בודקת כי אין חידקים בתוך המים וכי הם ראויים לשתיה, שהצנרת תקנית ועומד בתקנים המחמירים של משרד הבריאות ומתאימה למגורים במקום. רק כך יכול המבנה לקבל את האישור הנכסף, ולכן חשוב כל כך לבצע חיטוי צנרת לטופס 4 כדי להבטיח שהמים יעמדו בבדיקה המחמירה.

 

תהליך חיטוי צנרת לטופס 4

במהלך הבדיקה לוקחים דגימה מן המים שנמצא במבנה ובודקים את תוכנו, הבדיקה נעשית בתנאי מעבדה. אם נמצא כי ישנם חידקים בתוך המים פוסלים את הדגימה ומבקשים לבצע חיטוי צנרת לטופס 4. את החיטוי עצמו מבצעת חברה מורשית מטעם משרד הבריאות שיש לה את התכשירים הנכונים לבצע חיטוי והיא עומד בתו תקן מחמיר. תפקיד החברה לטהר את המים מכל החידקים שנמצאו בו ולהבטיח כי הוא מטוהר וראוי שוב לשתיה תקנית.

 

ויהי אחרי החיטוי...

לאחר ביצוע חיטוי צנרת לטופס 4 מבצעים בבדיקה נוספת. שוב נלקחת דגימה מן המים ונשלחת למעבדה, ושוב מוודאים המצאות של חידקים או לא. אם המים נמצאים מטוהרים פונים עם התוצאות אל משרד הבריאות על מנת שהוא יאשר את הדגימה ויאפשר לתת טופס 4 למבנה.

גם לאחר קבלת טופס 4 וכל האישורים הנדרשים, עדיין חשוב לשמור על טוהר המים. מדי תקופה יש לבצע חיטוי צנרת כדי לוודא שהמים נשארים נקיים לאורך זמן.

כי במים נוצרים שינויים כל העת, וחידקים לא מודיעים על בואם... לאחר מספר חודשים או לכל הפחות פעם בשנה יש לבצע שוב חיטוי צנרת ולהבטיח שתית מים בריאים.

 

 

    kobi.mse@gmail.com  

חדשות ועדכונים


ברוכים הבאים לאתר,
באתר תמצאו את כל המידע בנושא בדיקה וחיטוי מאגרי מים

התקשר עכשיו
053-4484840

צור קשר להצעת מחיר

טואול - בניית אתרים