מ.ש הנדה חיטוי מים


טל: 053-4484840

ניקוי מאגר מים

משרד הבריאות קובע חובת ניקוי מאגר מים אחת לשנה. אם המים עמדו במאגר ללא תחלופה למשך תקופה העולה על 30 יום מומלצת בדיקה מקצועית לאיתור גורמים מזהמים במערכת ובמאגר. עבודות ניקוי מאגר המים מתבצעות מתוך מטרה להבטיח את איכות המים המשמשים אותנו לשתייה, רחצה, שחייה וכן הלאה. הפיקוח נועד להגן על בריאות הציבור ונהלי משרד הבריאות נקבעו בכדי להבטיח מים ראויים לשימוש ונקיים מחיידקים בעבור כלל תושבי ישראל.

ניקוי מאגר מים מתבצע מתוך מטרה לאתר נוכחות של חיידקים מסוג ליסטריה, כולרה, ליגיונלה ועוד. אלו הם חיידקים המתפתחים בתוך מים עומדים, חודרים אל גוף האדם באמצעות שתייה או שאיפת אדי מים וגורמים להתפתחות של חולי. פרויקט ניקוי מאגר מים יש לבצע עם הקמת מבנה חדש הכולל הנחת קווי מים חדשים או לאחר שיפוץ יסודי של הצנרת. אנחנו בצוות מ.ש הנדסה מנהלים פרויקטים של ניקוי מאגרי מים גם במקרים בהם כבר ידועה נוכחות של גורמים מזהמים וישנו צורך בפעולות חיטוי.

מתי נחוץ ניקוי מאגר מים?

  1. קבלת אישור טופס 4 לאכלוס המבנה מחייב בבדיקת מאגרי המים, וביצוע חיטוי וניקוי.
  2. לאחר עמידה ממושכת של המים במאגרים או בצנרת ללא תחלופה.
  3. במקרים בהם ידועה נוכחות של גורמים מזהמים במערכת המים.
  4. במצבים בהם ישנו ריח לוואי או טעם משונה במים.
  5. עכירות של המים – כאשר המים אינם צלולים כדאי להפסיק את השימוש בהם עד לביצוע הבדיקות הדרושות.

הקפדה על ניקוי מאגר מים בהתאם להנחיות של משרד הבריאות תסייע לכם לשמור על בריאותכם ועל בריאות הסובבים אתכם. צרו קשר בהקדם עם צוות מ.ש הנדסה ותגלו צוות מקצועי, אדיב, מנוסה ויעיל.

ניקוי מאגרי מים לקבלת אישור טופס 4

עבודות חיטוי וניקוי מאגרי מים הן חלק בלתי נפרד מהליך האכלוס של מבנים חדשים. לא תוכלו לקבל אישור לטופס 4 מבלי להציג תוצאות של בדיקת חיטוי מאגרי המים והצנרת. שימו לב, עליכם לוודא כי עבודות הניקוי והחיטוי מתבצעות על ידי צוות מוסמך מטעם משרד הבריאות. ישנה חובת ניקוי מאגר מים לקראת אכלוס של בניינים משותפים, בתים פרטיים, מוסדות, בתי עסק. ההליך כולל ניקוי וחיטוי של מערכות המים וקווי המים המשמשים להעברת מים המיועדים לשתייה ורחצה.
    kobi.mse@gmail.com  

חדשות ועדכונים


ברוכים הבאים לאתר,
באתר תמצאו את כל המידע בנושא בדיקה וחיטוי מאגרי מים

התקשר עכשיו
053-4484840

צור קשר להצעת מחיר

טואול - בניית אתרים