מ.ש הנדה חיטוי מים


טל: 053-4484840

ניקוי מאגרי מים

בבתים רבים ישנם מאגרי מים שתפקידם להזרים מים אל כל בתי המגורים המשותפים באותו מתחם. מאגרי מים אלה משמשים כמקור לאספקת מים עבור הדיירים ומתווכים בין צנרת המים הארצית לבין ברזי התושבים. חשוב מאד לבצע ניקוי מאגרי מים מדי תקופה כדי לוודא שהתושבים מקבלים מים נקיים וצלולים בלבד.

 

ניקוי מאגרי מים

ניקוי מאגרי מים נועד על מנת לסלק מהם כל מיני מזהמים וחידקים למיניהם, עובש ופטריות, בקטריות ומחוללי מחלות. אלו הם חלק מן הגורמים שיכולים להתפתח בתוך מאגרי מים עומדים ולגרום לזיהומים ותחלואה.

כמו כן, אל מאגרי מים אלו עלולים להגיע בעלי חיים שונים כמו עכברים, חתולים או יונים וחרקים, אלו יגרמו לסינון של טפילים שונים אל המים ולזיהום מיידי, לכן חשוב כל כך לבצע את הניקוי ולטהר את המים מדי תקופה.

על פי הנחיות משרד הבריאות יש לבצע ניקוי מאגרי מים לפחות פעם בשנה, וכמה שיותר, יותר טוב. הניקוי יבטיח שתית מים נקיים וצלולים טהורים מכל מזהם ולכלוך. 

 

למה זה חשוב?

מאגרי מים הם למעשה מצבור של מים עומדים ולכן מטבע הדברים הם צוברים מזהמים וחידקים. אם לא מבצעים ניקוי מאגרי מים עלולים הדיירים לסבול משתיית מים מזוהמים שיגרמו לתחלואה ולבעיות בריאות.

בנוסף, מים עומדים במאגרים עלולים לצבור חלודה ולכלוך במהלך הזמן, וזו סיבה נוספת מדוע יש לבצע ניקוי מאגרי מים בצורה קבועה. מים מכילים גם חומרים כמו אבנית או משקעים שונים, ואם לא מבצעים ניקוי הם מצטברים במים וקשה להתפטר מהם.

 

תפקיד של ניקוי מאגרי מים

ועדי בתים משותפים אחראים על ביצוע ניקוי מאגרי מים מדי תקופה. עליהם לדאוג לכך כי מדי מספר חודשים יגיע איש מקצוע מומחה בתחום ניקוי מאגרי מים ויבצע את החיטוי בצורה נכונה. לפני שמזמינים אותו חשוב לבדוק כי הוא נושא רשיון של משרד הבריאות כדי שהניקוי יעשה באמת בצורה נכונה ויעמוד בתנאים המחמירים. שימוש בחומרי חיטוי צריך להיות מורשה ועומד בתו תקן של משרד הבריאות.

לאחר ביצוע של ניקוי מאגרי מים נותרים המים נקיים וראויים לשתיה באופן סדיר.


 

    kobi.mse@gmail.com  

חדשות ועדכונים


ברוכים הבאים לאתר,
באתר תמצאו את כל המידע בנושא בדיקה וחיטוי מאגרי מים

התקשר עכשיו
053-4484840

צור קשר להצעת מחיר

טואול - בניית אתרים